تجهیزات تخصصی

چارت بینایی سنجی

چارت بینایی سنجی: ابزاری برای ارزیابی بینایی

بینایی یکی از حواس مهم انسان است که به ما کمک می کند تا دنیای اطراف خود را ببینیم. بینایی طبیعی به ما امکان می دهد تا جزئیات را به وضوح ببینیم و فعالیت های روزانه خود را انجام دهیم.

برای ارزیابی بینایی، پزشکان و اپتومتریست ها از چارت بینایی سنجی استفاده می کنند. چارت بینایی سنجی یک ابزار پزشکی است که شامل ردیفی از حروف یا اعداد است که در اندازه های مختلف چاپ می شوند. بیمار باید حروف یا اعداد را از فاصله مشخصی بخواند. پزشک یا اپتومتریست بر اساس توانایی بیمار در خواندن حروف یا اعداد، بینایی او را ارزیابی می کند.

انواع مختلفی از چارت بینایی سنجی وجود دارد، اما محبوب ترین آنها چارت Snellen است. این چارت شامل 11 ردیف از حروف است که در اندازه های مختلف چاپ می شوند. ردیف بالایی شامل حروف بزرگی است که از فاصله 6 متر قابل خواندن هستند. ردیف پایینی شامل حروف کوچکی است که فقط از فاصله 30 سانتی متری قابل خواندن هستند.

برای استفاده از چارت بینایی سنجی، بیمار باید در فاصله مشخصی از چارت بنشیند. پزشک یا اپتومتریست از بیمار می خواهد تا حروف یا اعداد را از فاصله مشخصی بخواند. پزشک یا اپتومتریست بر اساس توانایی بیمار در خواندن حروف یا اعداد، بینایی او را ارزیابی می کند.

برای خرید چارت بینایی سنجی درخواست خود را در سایت کالا پزشکی می مد ثبت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا